اثر نور طبیعی در دیزاینهای انرژیک

نور طبیعی در فضا باعث بالا رفتن انرژی شما میشود و با ایجاد پنجره های بزرگ و استفاده از پرده های نازک و حریر و روشن میتوانیم نور بیشتری وارد فضا کنیم ، پرده های ضخیم از ورود نور جلوگیری میکنند .

نور طبیعی یكی از ویژگی‌های مثبتی است كه یك خانه می‌تواند داشته باشد اما كیفیت نور در هر قسمت خانه متفاوت است و بستگی به جهت اتاق‌ها دارد.
اتاق‌های رو به شمال اتاق‌های سردی هستند ، نور زننده‌ای دارند و نور مستقیم خورشید به آن‌ها نمی‌تابد ، هنرمندان نقاش معمولاً اتاق كار خود را رو به شمال انتخاب می‌كنند تا در نور آن بهتر بتوانند رنگ‌ها و طیف‌های مختلف را تشخیص بدهند.
اتاق‌های رو به شرق اولین اتاق‌هایی هستند كه با طلوع خورشید روشن می‌شوند اما بعد از گذشت چند ساعت از زمان طلوع سایه‌ای بلند و طولانی‌مدت بر آن‌ها سایه می‌افكند و بقیه روز دیگر خبری از نور خورشید در این اتاق‌ها نیست ، بهتر است برای تعدیل‌ نور شدید و خیره‌كننده آفتاب در زمان طلوع در این اتاق‌ها از نور مصنوعی استفاده شود.
با این كار می‌توان در اواسط روز نیز تا حد ممكن نور طبیعی روز را به نوعی در این اتاق‌ها ایجاد كرد ، این تمهید برای اتاق‌های رو به شمال هم كارآیی دارد.
اتاق‌های رو به جنوب پذیرای نور و گرمای خورشید در تمام طول روز هستند ، البته ممكن است در فصل‌های مختلف كیفیت و میزان آن اندكی تغییر كند ، بهتر است آشپزخانه ، اتاق نشیمن و هر جایی كه معمولاً افراد خانواده مدت زمان زیادی را در آن‌جا می‌گذرانند رو به جنوب باشد.

اتاق‌های رو به غرب هم در گرم‌ترین ساعات روز شاهد تابش نور خورشید هستند و زمانی كه نور شدید است چشم را آزار می‌دهد ، بعدازظهرها در این اتاق‌ها سایه می‌افتد و نور خورشید ملایم‌تر است پس مهم ترین نکته ای باید در طراحی فضاهای انرژیک و معماری انرژیک رعایت کنیم توجه به جهت قرار گیری فضا ها و استفاده از نور طبیعی می باشد . شما دوست عزیز میتوانید برای اینکه اطلاعات بیشتری در مورد جهت ها و استفاده صحیح نور داشته باشید میتوانید پکیج تخصصی نورپردازی و پکیج طراحی داخلی یا پکیج طلایی را تهیه کنید . و کلی نکات و راهکار و اصول نورپردازی در طراحی داخلی انرژیک را یاد بگیرید و به کار ببرید و فضایی دلپذیر و زیبا را خلق کنید . با تشکر از همراهی شما عزیزان

اگه خوشتون اومد لطفا به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

پنج × پنج =

فهرست