تطابق علم فنگ شویی با قرآن کریم

تطابق علم فنگ شویی با قرآن کریم

تطابق اصول و راهکارهای علم فنگ شویی و انرژیک با قرآن کریم
این مطالب برگرفته از قرآن کریم و احادیث و اصول و آموزش فنگ شویی میباشد .

کنند.
در آموزه های اسلامی از تأثیر طبیعت در انسان به گونه های مختلف، سخن به میان آمده است، چنان که قرآن کریم درباره اثر محیط زیست می فرماید: (( و البلد الطیب یخرج نباته باذن ربّه و الذی خبث لایخرج الاّ نکدا…)) ؛ سرزمین پاکیزه، گیاهش به فرمان پروردگار می روید؛ اما سرزمین های بدطینت و شوره زار، جز گیاه ناچیز و بی ارزش، از آن نمی روید.
از این آیه شریفه استفاده می شود همان طور که طبیعت و سرزمین پاک در رشد و پرورش بهینه گیاهان مؤثر است، در رشد و تکامل انسان نیز مؤثر می باشد، و همان گونه که از زمینهای شوره زار، جز گیاهان بی ارزش نمی روید، محیط آلوده نیز تأثیر منفی و اثرات زیانباری بر تربیت انسان دارد.
براین اساس، امام علی(ع) در مذمت اهل بصره می فرماید: «اخلاق شما پست، پیمان های شما سست، سیره و روشتان دورویی و آب شهرتان شور(بدطعم) است.»

و در بیانی دیگر فرمود: خاک سرزمین شما بدبوترین خاکهاست؛ از همه جا به آب(سطح دریا) نزدیکتر و از آسمان دورتر است (منطقه پست و پایین) که ۹دهم بدیها در محیط شماست.

آب تأثیر شگرفی بر جسم و روح انسان دارد، به تعبیر قرآن کریم «مایه حیات» همه چیز آب است. و به بیان امام صادق (ع) طعم آب، طعم زندگی است: از امام صادق (ع) در باره طعم آب پرسیدند، حضرت فرمود: «برای یادگرفتن بپرس، نه برای به دشواری انداختن؛ طعم آب، طعم زندگی است.

امام علی (ع) درباره اثر هوای هر فصل بر انسان فرموده است: «از سرما در آغاز آن (فصل خزان) پرهیز کنید و در پایان آن (فصل بهار) به اسقبال آن بشتابید (در پاییز خود را بپوشانید و در آغاز بهار از لباس های خود کم کنید)؛ زیرا تأثیر سرما بر بدنها و درختان یکسان است.

اوّل سرما درختان را می سوزاند (باعث ریزش برگها و خشکاندن درختان می شود و پایان آن می رویاند درختان را به برگ و بار می آورد.

مبدأ پيدايش آفرينش، خداوند متعال است. قرآن کريم حمد و ستايش را مخصوص خداوندي دانسته است که خالق آسمان ها و زمين است.«الحَمدُلِلَهِ الَّذِي خَلَقَ السَّمَوَاتِ وَ الأرضَ…»؛ (انعام، ۱) بنابراين پديده ها و آفريده ها از حسن و زيبايي آفرينشي برخوردارند. زيبايي و حسن آفرينشي موجودات ناشي از آن است که آنها در بستر عدالت آفريده شده اند

چنانکه رسول اکرم (ص) فرمود: «بالعدل قامت السموات و الأرض»؛ (بان ابي ج مهور، ۱۴۰۵، ج۴، ص۱۰۳، ح۱۵۰) و اصولاً عدل ترازوي خداوند در امر آفرينش است. «وَ السّماءَ رَفَعَهَا وَ وَضَعَ المِيزَانَ» (الرحمن، ۷) و خلقت بر اساس حق که ملازم عدل است شکل گرفته است: «مَا خَلَقنَا السَّمَواتِ وَالأرضَ وَ مَا بَينَهُمَا إِلّا بِالحَقِّ…»؛ (احقاف، ۳) لذا خداوند بر اساس حق و عدالت هر موجودي که شايستگي آنرا داشت، از لطف خود بهره مند ساخت و آنرا در مسير تکامل خود هدايت فرمود.

«رَبُّنَا الَّذِي أَعطَي کُلَّ شَيءِ خَلقَهُ ثُمَّ هَدَي »؛ (طه، ۵۰) بر اين اساس آفرينش هستي و طبيعت، قابل ستايش است.

در مورد جهت ها در قرآن این چنین بیان می شود

علامه طباطبايي; در ذيل آيه: “قُلْ لِلّهِ الْمَشْرِقُ وَالْمَغْرِبُ يَهْدِي مَن يَشَأُ إِلَيَ صِرَاطٍ مُسْتَقِيمٍ; (بقره، ۱۴۲) بگو: مشرق و مغرب از آن خداست; هر كه را خواهد به راه راست هدايت ميكند.” اين پرسش را مطرح ميكند، كه چرا خداوند از ميان تمام جهات، تنها دو جهت مشرق و مغرب را ذكر كرده است؟ و در پاسخ آن ميگويد: چهار جهت اصلي داريم: شمال، جنوب، مشرق و مغرب، و چهار جهت فرعي: شمال غربي، شمال شرقي، جنوب غربي و جنوب شرقي. پايه و اساس اين هشت جهت، مشرق و مغرب است و شمال و جنوب و ديگر جهات به وسيلة مشرق و مغرب تعيين ميشوند. بعلاوه، مشرق و مغرب دو جهت نسبي و اضافي هستند، كه با طلوع و غروب خورشيد يا ستارگان تعيين ميشوند. هنگاميكه مشرق و مغرب مشخص شد، اگر يك خط از نقطة قطب شمال به نقطة قطب جنوب وصل كنيم (كه به آن نصف النهار مبدأ ميگويند) تمام نقاط روي زمين يا در شرق قرار ميگيرد و يا غرب واقع ميشود، به جز دو نقطة موهوم شمال و جنوب حقيقي، كه در قطب شمال و قطب جنوب قرار دارند. بنابراين، جهت شرق و غرب، ديگر جهات را در بر دارد.(ر.ك: ترجمة الميزان، علامه طباطبايي، مترجم، ناصر مكارم شيرازي، ج ۱، ص ۴۴۴ – ۴۴۵، بنياد علمي و فكري علامه طباطبايي )

اعجاز عددی از نظر عبدالرزاق نوفل

۱- شهر ( ماه ) :
قرآن کریم می‌فرماید: (إِنَّ عِدَّةَ الشُّهُورِ عِندَاللّهِ اثْنَا عَشَرَ شَهْراً فِي كِتَابِ اللّهِ) (توبه/ ۳۶)؛ (( در حقيقت، تعداد ماه‏ها نزد خدا [ از ] روزى كه آسمان‏ها و زمين را آفريده، در كتاب الهى، دوازده ماه است كه از آنها چهار [ماه‏] حرام است )) .
و خداوند کلمه« شهر» ( ماه) را ۱۲ مرتبه در قرآن تکرار کرده است؛ یعنی :
کلمه «شهر» ( ماه) ۱۰ مرتبه
کلمه «شهرا» ( ماهی) ۲ مرتبه
۲- یوم ( روز ) :
کلمه «‌یوم» در قرآن ۳۶۵ بار تکرار گردیده است
به این صورت که: الیوم (امروز) ۳۴۹ مرتبه

مانند: (الْيَوْمَ أُحِلَّ لَكُمُ الطَّيِّبَاتُ) (مائده/۵)؛ یوم

(روزی) ۱۶ مرتبه مانند: (وَاتَّقُوْا يَوْمَاً تُرْجَعُونَ فِيهِ إِلَى اللّهِ) (بقره/۲۸۱) که ۳۶۵ روز ۱۲ ماه می‌شود.

نیز کلمه «ایام» (روزها) به صورت جمع ۲۳ مرتبه آمده؛ مانند: (وَاذْكُرُوا اللّهَ فِي أَيَّامٍ مَعْدُودَاتٍ) (بقره/ ۲۰۳)؛ و کلمه «ایاما» (روزهایی) ۴ مرتبه آمده؛ مانند: (سِيرُوا فِيهَا لَيَالِيَ وَأَيَّاماً آمِنِينَ)

(سبأ/۱۸) و به صورت تثنیه «یومین» (دو روز) ۳ مرتبه تکرار شده است؛ مانند: (فَمَن تَعَجَّلَ فِي يَوْمَيْنِ فَلاَ إِثْمَ عَلَيْهِ وَمَن تَأَخَّرَ فَلاَ إِثْمَ عَلَيهْ)

(بقره/۲۰۳) که مجموع این‌ها ۳۰ روز می‌شود: (۳۰=۳+۴+۲۳)؛ یعنی یوم (روز) ۳۶۵ مرتبه به اندازه یک سال و جمع و تثنیه آن ۳۰ مرتبه به اندازه یک ماه به کار رفته و ماه ۱۲ مرتبه، به اندازه یک سال تکرار گردیده است. (همان/ ۲۵۰ـ ۲۵۱ )

برای مشاهده بیشتر از موارد فوق ، می توانید از منبع زیر بهره بگیرید:

نوفل، عبدالرزاق، الاعجاز العددی للقرآن الکریم، بیروت، دارالکتاب العربی، ۱۹۸۷م، چ پنجم

به کلماتی که دفعات به‌کار بستن آن در قرآن ذکر شده، نگاه کنید :
دنیا ۱۱۵ / آخرت ۱۱۵ – ملائک ۸۸ / شیطان ۸۸ – زندگی ۱۴۵ / مرگ ۱۴۵ – سود ۵۰ / زیان ۵۰ – ملت (مردم) ۵۰ / پیامبران ۵۰ – ابلیس ۱۱ / پناه جستن از شر ابلیس ۱۱ – مصیبت ۷۵ / شکر ۷۵ – صدقه ٧٣ / رضایت ٧٣ – فریب خوردگان (گمراه شدگان) ۱۷ / مردگان (مردم مرده) ١٧ – مسلمین ۴١ / جهاد ۴١ – طلا ۸ / زندگی راحت ٨ – جادو ۶٠ / فتنه ۶٠ – زکات ٣٢ / برکت ٣٢ – ذهن ۴٩ / نور ۴٩ – زبان ٢۵ / موعظه (گفتار، اندرز) ٢۵

همچنین جالب است که نگاهی به دفعات تکرار کلمات زیر در قرآن داشته باشیم :
نماز ۵، ماه ١٢، روز ٣۶۵ – دریا ٣٢، زمین (خشکی) ١٣ – دریا + خشکی = ۴۵=۱۳+۳۲ – دریا = %۱۱۱۱۱۱۱/۷۱= ۱۰۰ × ۴۵/۳ – خشکی = % ۸۸۸۸۸۸۸۹/۲۸ = ۱۰۰ × ۴۵/۱۳
دریا + خشکی = % ۰۰/۱۰۰ ( دانش بشری اخیراً اثبات نموده که آب ۱۱۱/۷۱% و خشکی ۸۸۹/۲۸ % از کره زمین را فراگرفته است )

مطالب فوق تنها قسمتی از اعجاز اعداد در قرآن می باشد.شما می توانید با یک جستجوی کوتاه در آیات قرآن با اعجاز اعداد آشنا شوید. هدف از بیان مطالب فوق تنها اشاره ای کلی به اهمیت اعداد می باشد ، اهمیتی که قرآن کریم به روشنی آن را بیان کرده است. امیدوارم مقاله تطابق اصول و راهکارهای علم فنگ شویی و انرژیک با قرآن کریم برای شما مفید بوده باشد.

اگه خوشتون اومد لطفا به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

شش + 13 =

فهرست