فنگ شویی چیست و تاثیرات آن

فنگ شویی چیست

سلام به همراهان فنگچید در این مقاله می خواهیم در مورد فنگ شویی چیست با هم صحبت کنیم و همچنین در مورد تاثیرات فنگ شویی صحبت کنیم. تا پایان این مقاله را مطالعه فرمایید تا سوال فنگ شویی چیست در ذهنتان برطرف شود.

اساس فنگ شویی بر این اصل استوار است که انسان همانگونه که بر محیط پیرامونش تاثیرگذار است به همان میزان نیز از ان تاثیر میگیرد که این اثرات میتواند منفی یا مثبت باشد.

به عنوان نمونه شاید هرکدام از ما این تجربه را داشته باشیم که با ورود به یک محیط خاص دچار ناراحتی روحی و جسمی شده مانند سردرد یا خستگی زودرس شده باشیم ؛ بنابراین برای چیدمان اشیاء در محیط باید قوانینی را در نظر گرفت تا تاثیرات منفی محیط به حداقل برسند.

انباشتگی و بی نظمی مثلا اتاق نامرتب و کپه‌های لباس ، یا وسایل بی مصرف در کیف ، یا در راهرو و تراس ساختمان موجب می‌شوند چی نتواند آزادانه به حرکت درآید و به شاچی تبدیل شود.

چینی های باستان اعتقاد داشتند هنگامی كه این وحدت به وجود اید چی (نیرو های حیاتی) در موجودات جاندار و بی جان جاری شده و موجب بروز اتفاقات خوب و سازنده میشود و فقدان جریان چی نتیجه معكوس یعنی بدبختی و اختلال و نگرانی به بار می آورد.

چینی های باستان در جستجوی وسیله ای برای تو ضیح نیرو های مرئی و نامرئی روی زمین و تاثیر مبهم و مرموز این نیروها بر رفتار انسان بودند و به دنبال معنویتی بودند كه در هنگام سختی ها و بلایا به آنها پناه بیاورند و به آرامش و آسایش برسند.

فنگ شویی در چین

هدف چینی های باستان وحدت انسان و طبیعت بود و قصد داشتند با وحدت بین انسان و كائنات به یگانگی برسند و در واقع فنگ شویی با جلوگیری از هدر رفتن منابع و سپس ایجاد انرژی های خوب در اطراف انسان موجب میشود رابطه متعادل و موزونی بین انسان و محیط پیرامونش برقرار شود و انسان در میابد كه با محیط اطرافش یكی است و ارتباط درونی بین عوامل را درك میكند.

نكته جالب اینكه فنگ شویی در هر كجا قابل استفاده است و هر كس به فراخور نیاز خود میتواند از آن بهره مند شود ؛ یكی از مهمترین مباحثی كه فنگ شویی به آن می پردازد محیط كار است و اگر محیط كار و زندگی هر كسی از ارتعاشات سالم احاطه شده باشد خود او نیز سالم میماند.

اگه خوشتون اومد لطفا به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

4 × 3 =

فهرست